تبریز در شوک برکناری تونی اولیویرا
تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب : 11910
پرونده تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی تراکتورسازی با اخراج در این تیم بسته شد.

فارس: همکاری تونی اولیویرا با تیم تراکتورسازی حتی به یک سال هم نکشید و پس از باخت تیم تراکتورسازی در باشگاه‌های آسیا، تونی از سرمربیگری این تیم اخراج شد.

برکناری تونی در حالی شکل گرفت که این مربی در یک ماه گذشته از دادن برنامه ‌برای فصل آینده امتناع کرده و شرط اول توافقات جدید را تسویه حساب و پرداخت کامل قراردادش ذکر کرده بود.

روزی که تونی اولیویرا به تبریز آمد فکر نمی‌کرد که چنین محبوبیتی یابد و امروز هم هیچکس گمان نمی‌کرد که با وجود محبوبیتش از تیم تراکتورسازی اخراج شود.

تونی به ۴۰ نرسید
تونی اولیویرا در خرداد ماه سال ۹۱ به عنوان سرمربی تیم تراکتورسازی معرفی شد و ۱۱ ماه بعد از سمت خود برکنار شد.

تیم تراکتورسازی تبریز با هدایت سرمربی پرتغالی خود در مجموع ۳۹ بازی رسمی برگزار کرد که ۳۲ بازی در لیگ برتر شش بازی در لیگ قهرمانان آسیا و یک بازی در جام حذفی است.

۱۷ برد، ۱۳ تساوی و ۹ باخت کارنامه تونی در تراکتورسازی محسوب می‌شود، البته عملکرد تونی تا قبل از بازی برگشت با تیم استقلال در تهران بسیار درخشان بود، اما بعد از این بازی تراکتورسازی در سراشیبی قرار گرفته و در ۹ بازی خود تنها به یک پیروزی دست یافته است.

نتایج ضعیف تیم تراکتورسازی در چند بازی اخیر دلیل اصلی برکناری تونی ذکر شده و حسن آذرنیا جایگزین وی شد.

مهم‌ترین دستاورد تونی مسلما بهترین پیروزی تاریخ تراکتورسازی با نتیجه پنج بر صفر مقابل گهر زاگرس است همچنین نخستین پیروزی تراکتورسازی در آسیا نیز با تونی به دست آمد.

در دو هفته مانده به انتهای لیگ برتر تراکتورسازی شانس کمی برای کسب مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی لیگ برتر دارد و از سوی دیگر در حفظ عنوان سومی و کسب سهمیه مجدد آسیا به شدت از سوی فولاد خوزستان تهدید می‌شود، تراکتورسازی برای سوم شدن خود به سه امتیاز از دو بازی باقیمانده نیاز دارد که شاید با روند چند هفته اخیر سخت به نظر برسد.

برکناری تونی هم برای بازیکنان این تیم و هم طرفدارانش شوک بزرگی بود اما اینکه این شوک چقدر روی کار تراکتورسازان تاثیر گذاشته و این تیم موفق به کسب عنوان سوم و سهمیه آسیا خواهد شد، باید تا ۲۰ اردیبهشت منتظر ماند.

Share/Save/Bookmark
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۲/۱۶ ۱۱:۰۱
شهر هم باید حال هوای اعتراض ما به جعفری را به خود بگیرد.
همه یک عکس از تونی را بر روی اتومبیل های خود می چسبانیم.
دنیا ار اتحاد ما حیرت خواهد کرد.همین الان یک پرینت بگیرید و به شیشه اتومیبل خود بچسبانید.اینکار مسئولین را از عشق ما به تراکتور و تونی آگاه خواهد کرد شاید توانستیم با اتحاد خود تونی را به تراکتور محبوب برگردانیم.
 
 
در انتخابات آتی، طرفدار کدام طیف خواهید بود؟
اعتدالگراها (طرفداران دولت)
اصولگراها
اصلاح طلب‌ها
مستقل‌ها
طیف احمدی‌نژاد